50 twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya to erotyczna romantyczna powieść brytyjskiej pisarki E. L. Jamesa. Książka powstała w 2011 r. Pierwsza część trylogii Pięćdziesiątych odcieni ukazuje pogłębiającą się relację między absolwentką szkoły wyższej, Anastazją Steele, a młodym magnatem biznesu, Christianem Greyem. Na uwagę zasługują wyraźnie erotyczne sceny z elementami praktyk seksualnych obejmujących niewolę, dyscyplinę, dominację, poddaństwo i sadyzm, masochizm.

kadr 50 twarzy greya kup

Kontrowersyjna i zapierająca dech książka do pobrania

Pięćdziesiąt twarzy Greya znalazło się na szczycie list bestsellerów na całym świecie. Książka ta została przetłumaczona na 52 języki i ustanowiła rekord w Wielkiej Brytanii jako najszybciej sprzedająca się książka wszech czasów.

Ana Steele to 21-letnia studentka, uczęszczająca na Uniwersytet Stanu Waszyngton w Vancouver. Jej najlepszą przyjaciółką jest Kate Kavanagh, która pisze dla gazety uniwersyteckiej. Z powodu choroby Kate nie jest w stanie przeprowadzić wywiadu z 27-letnim Christian Grey, odnoszącym sukcesy i bogatym przedsiębiorcą w Seattle, i prosi Anę o zajęcie jej miejsca. Ana uważa Greya za bardzo atrakcyjnego i niezwykle onieśmielającego mężczyznę. W rezultacie, potyka się w trakcie wywiadu i opuszcza biuro Greya, wierząc, że poszło źle. Ana nie spodziewa się, że spotka się z nim ponownie, ale Christian pojawia się w sklepie z sprzętem, w którym pracuje. Kupując różne przedmioty, w tym opaski kablowe, taśmę maskującą i linę, Ana informuje Christiana, że Kate chciałaby, aby niektóre zdjęcia ilustrowały jej artykuł na jego temat. Christian podaje Anie swój numer telefonu.

Nieświadoma niczego, niewinna Ana jest zaskoczona, widząc, że pragnie tego mężczyzny i pomimo jego enigmatycznej rezerwy, uważa, że jest zdeterminowana, aby zbliżyć się do niego. Nie mogąc oprzeć się cichemu pięknu, dowcipowi i niezależnemu duchowi Any, Grey przyznaje, że jej potrzebuje, ale na własnych warunkach.
Zszokowana, ale zachwycona wyjątkowymi erotycznymi smakami Greya, Ana waha się. Pomimo wszystkich przywilejów sukcesu – jego firm rozsianych niemal na całym świecie, jego ogromnego bogactwa, jego kochającej rodziny – Grey jest człowiekiem dręczonym przez demony i konsumowanym przez potrzebę kontroli. Kiedy para rozpoczyna odważną, namiętnie fizyczną przygodę, Ana odkrywa tajemnice Christiana i odkrywa przy tym swojej własne mroczne pragnienia.

Pobudza zmysły i chwyta za serce

Erotyczna, zabawna i głęboko poruszająca Trylogia Pięćdziesięciu Twarzy Greya jest opowieścią, która będzie Twoją obsesją, o Tobie i pozostanie z Tobą na zawsze.

Pięćdziesiąt Twarzy Greya miało się podobno zacząć jako fan-fiction na podstawie cyklu Zmierzch. Podczas gdy E L James miała okazję stworzyć silniejszą, bardziej emocjonalnie rozwiniętą bohaterkę, stworzyła świat, w którym granice przestępczości seksualnej, miłości i relacji zacierają się ponad podziałami. Podczas gdy Zmierzch jest niedoskonały pod względem stylu pisania, przynajmniej opowieść maluje obraz kochających i zaangażowanych związków – coś, co jest całkowicie rzeźbione w Pięćdziesiąt Twarzy Greya.

W dużej mierze jest to jednak urok powieści. Swoista niewinność i świeżość odnajdują odzwierciedlenie w bohaterce.