Kolekcja nietypowych zdarzeń

Kolekcja nietypowych zdarzeń to debiutancka powieść Toma Hanksa. Tak, wzrok Cię nie myli – tego Toma Hanksa.

Jest to zbiór siedemnastu wspaniałych opowiadań, które pokazują, że Tom Hanks, dwukrotny zdobywca Oscara, jest tak utalentowanym pisarzem, jak i aktorem. Gorączkowa, zabawna sprawa seksualna między dwoma najlepszymi przyjaciółmi. Weteran II wojny światowej zajmujący się blizną emocjonalną i fizyczną. Aktor drugoplanowy zakochany w prawdziwej gwieździe. Mieszczański felietonista z dawnym zapatrywaniem na współczesny świat.

ebook autorstwa toma hanksa kup

Debiut ikony amerykanów w postaci pisarza

Kobieta po rozwodzie dostosowująca się do życia w nowej dzielnicy. To tylko niektóre osoby i sytuacje, które Tom Hanks eksploruje w swoim pierwszym dziele literackim, zbiorze opowieści, które z wielką sympatią, humorem i wnikliwością rozprawiają o kondycji ludzkiej i wszystkich jej dziwactwach. Opowieści łączy jedno – w każdej z nich rolę odgrywa maszyna do pisania, czasem jest to rola niewielka, a czasem wręcz najważniejsza.

Dla wielu maszyna do pisania reprezentuje swoisty poziom kunsztu, piękna i indywidualności, który jest coraz trudniejszy do znalezienia we współczesnym świecie. W swoich opowieściach Tom Hanks z wdziękiem osiągnął poziom godny tej maszyny do pisania. Znany z uczciwości i wrażliwości jako aktor, Hanks wnosi obie te cechy do swojej twórczości. Naprzemiennie kapryśna, poruszająca i od czasu do czasu melancholijna książka, która zachwyci i zaskoczy miliony fanów aktora. Jest to książka, która stanowi nowy i wspaniały głos we współczesnej literaturze. Tom Hanks staje się niejako głosem, który spostrzegawczo zagłębia się pod powierzchnię przyjaźni, rodzin, miłości i normalnych, codziennych zachowań.

Kilka postaci pojawia się wielokrotnie w ciągu opowiadań w debiutanckiej kolekcji opowiadań Toma Hanksa. Jeden z nich, Hank Fiset, jest dziennikarzem, który w erze Internetu stara się znaleźć dla siebie miejsce. Czytamy o jego krytyce na temat tempa zmian: „Jedyny sposób, w jaki będziesz czytać moją kolumnę, a wszystko, co teraz trzymasz w rękach, to jedno z wielu urządzeń cyfrowych – Twój telefon, być może lub zegarek, który wymaga doładowania każdej nocy”.

Różnorodny i jednocześnie zaskakujący ebook

Hanks, zazwyczaj sympatyczna postać na ekranie, może być również pół-dekadentnym pisarzem. Opowiada przyjemną surrealistyczną historię grupy bohaterów – narratora, jego dziewczyny Anny i dwóch pracowników Home Depot, Steve’a Wonga i MDasza, którzy złożyli w ogrodzie statek kosmiczny i polecieli na księżyc.
Niektóre opowiadania to w pewien sposób zabawa w małą grę towarzyską, w której można zobaczyć odzwierciedlenie życia Hanksa na ekranie.

Wydaje się jednak, że w przedstawionych opowiadaniach każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wydaje się, że dość ciekawą sprawą jest obcowanie z niespotykaną dotąd twórczością Toma Hanksa, którego wszyscy znamy jako świetnego aktora, którego kreacje filmowe pozostają w naszej pamięci. Podobnie zatem jest z jego książką. „Kolekcja nietypowych zdarzeń” jest pozycją książkową, po którą koniecznie trzeba sięgnąć. A kiedy już się to zrobi, to z pewnością nie uda się od niej oderwać – nawet na chwilę. Opowiadania te mają to do siebie, że są bardzo uniwersalne i poruszają sprawy powszechne, które każdy z nas może odnieść do swojego życia.

Zobacz także recenzję książki